Teksty SEO (cennik copywriting’u) – ile kosztują teksty na stronę?

Content is the king! Tak było kiedyś, tak jest teraz i pewnie będzie tak długo. Wartościowa treść na stronie internetowej przyciąga odwiedzających i buduje autorytet strony oraz jej właściciela w ich oczach. Co nie mniej ważne, wartościowe i unikalne teksty SEO budują też autorytet domeny wśród BOTów wyszukiwarek, z Google na czele.

Minęły czasy kiedy to o pozycji strony internetowej decydowały tylko i wyłącznie linki, a przede wszystkim anchor texty (kotwice) tych linków. Można było wypozycjonować stronę www na dowolną frazę, nawet w przypadku, gdy nie występowała ona w jej treści.

Kiedyś rządziły tylko linki, teraz ważny jest copywriting czyli unikalne teksty na stronie internetowej

Czyli żarciki dzięki Google Bomb

Ten kto jest weteranem pozycjonowania i miesza w tym bagienku od lat, ten pamięta zapewne akcje z okolicy roku 2008, kiedy to w skutek tzw. Google Bomb, w wynikach wyszukiwania Google na frazę „kr@tyn” pojawiała się rządowa strona Leppera, a „miserable failure” (z ang. żałosna porażka) serwowała nam stronę George W. Bush’a. Również Donald Tusk dołączył w pewnym momencie do grona nie-szczęśliwców i po wpisaniu słowa „kłamca” na pierwszym miejscu wyników wyświetlał się opis jego postaci na WikiPedii. Jeden ze spamerów, którzy zdecydował się na taki żarcik względem strony prezydenta RP, doczekał się sprawy w sądzie.

Jak się słusznie domyślacie, tych nie do końca miłych słów próżno było szukać w treści promowanych stron. Wysokie pozycje były wynikiem umieszczenia na różnych stronach internetowych sporej ilości linków z anchorami, które zawierały te znamienne słowa.

Tyle tematem dygresji. Potraktuj to jako opowiastkę z serii pt. „Historia pozycjonowania czyli (raczej) to se ne vrati”.

Dobre teksty (nie tylko teksty SEO) nie lubią duplicate content

Treści na stronie są bardzo ważne. Muszę być one przede wszystkim unikalne. Duplicate content (powielone, skopiowane treści) jest passé, tak uważają wszystkie algorytmy liczących się wyszukiwarek.

Nie każdy ma w sobie smykałkę pisarską i pisząc teksty na stronę www targają nim przeróżne pokusy. „A może skopiować to i owo od konkurencji”… Takie pomysły należy zdusić w zarodku. Podobnie jak Ty, również konkurencja wpada od czasu do czasu, a może nawet częściej, na Twoją stronę i sprawdza co się na niej dzieje. Zwłaszcza, gdy jesteś liczącą się konkurencją. Nawet jeśli tego nie robi to Google na pewno odwiedza zarówno Twoją, jak i stronę konkurencji.

Kara za skopiowanie kilku tekstów sroga nie będzie. Nie daj się zastraszyć tekstom ze stron copywriterów, którzy piszą, że sankcje będą bolesne z banem na domenę włącznie. To bzdura. Wystarczy, że algorytm oflaguje sobie skopiowany tekst jako duplikat (lub spam) i możesz zapomnieć o wypozycjonowaniu takich treści w wynikach wyszukiwania Google. Problem może pojawić się już na etapie zaindeksowania podstrony ze skopiowanym tekstem. Dlatego poświęć swój czas lub pieniądze i zamień je w wartościową treść.

Nie rozwijajmy jednak dywagacji na temat samych treści, bo jeśli trafiasz tutaj skuszona(-ny) tytułem czytanego wpisu to szukasz informacji na temat: teksty SEO cennik. A więc…

Teksty SEO – cennik tekstów

Czyli słów kilka o tym ile kosztują teksty SEO na stronę internetową lub na zaplecze

Postaram się przytoczyć tutaj bieżące, uśrednione ceny za teksty SEO czyli takie teksty, które są (a przynajmniej powinny być) zoptymalizowane pod wyszukiwarki i ich algorytmy. Będą to ceny freelancerów, bo ich usługi są tańsze od cen usług agencji marketingowych czy wszelkiej maści firm zajmujących się SEO. Zwracam na to uwagę dlatego, że usługa freelancera może być 3-5 razy tańsza od tej samej usługi zakupionej w agencji SEO, a najczęściej nie jest ona gorsza jakościowo. Agencje nierzadko same korzystają z freelancerów, jako podwykonawców dla swoich usług. Jednym z minusów korzystania z usług freelancerów jest jednak to, że trudniej jest znaleźć o nich wiarygodne opinie. W przypadku firm problemu nie ma. Niemal każda z nich ma wizytówkę na mapach Google i tam Klienci mogą wystawić firmie laurkę lub wylać swoje żale.

Podstawą wyceny zlecenia na tekst SEO jest ilość ZZS czyli znaków ze spacjami. Dlatego w cennikach znajdziesz najczęściej kwoty za 1000 ZZS.

Freelancer, który jest dobry w tym co robi i ceni swoją pracę oraz umiejętności, liczy sobie od 30 zł za 1000 ZZS. Jest to cena za proste teksty na stronę internetową, opisy produktów czy kategorii. Teksty specjalistyczne, do których wymagany jest czasochłonny research jest droższy i ciężko tutaj uśrednić kwotę za taką usługę.

Korzystniejsza jest stała współpraca z copywriterem od tekstów SEO. Może to być umowa na określoną, miesięczną liczbę tekstów, np. miesięczny pakiet 4 wpisów na bloga, o długości 5000 ZZE każdy, to wydatek ok. 500 zł.

Teksty na zaplecze SEO są tańsze o ile Klient zgodzi się, aby były tworzone przy pomocy AI, po tym korygowane i optymalizowane pod SEO, tak aby zgadzało się nasycenie słów kluczowych, semantyka i wszystko to co Google bierze pod uwagę podczas ustalania rankingu stron. Takie teksty można zakupić już od 15 zł za 1000 ZZS. Uważaj jednak na domorosłych copywriterów, którzy nie mają pojęcie o optymalizacji treści pod SEO. Jedyne co mogą Ci zaoferować to tekst napisany przez AI.

Nie tylko cena za teksty SEO ma znaczenie

Czyli czym kierować się podczas wyboru freelancera piszącego teksty na stronę internetową?

Przy wyborze wykonawcy usługi nie kieruj się jedynie cenę. Jeśli to możliwe, kieruj się opiniami od byłych klientów. Kiedy takich nie ma to zacznij od niedużego zlecenia testowego. Zdarza się przecież, że freelancer nie musi prowadzić działalności gospodarczej i nie zbiera opinii np. na mapach firm Google czy innym agregacie opinii przeznaczonych dla firm. Przypomnę tutaj, że brak firmy nie oznacza od razu działania w szarej strefie. Osoba taka może rozliczać się z US w ramach tzw. działalności niezarejestrowanej i może Ci wystawić rachunek za usługę. Możecie też podpisać umowę o dzieło.

Cennik copywritingu SEO na temat finansów, bankowości, ekonomii…

Jeżeli szukasz dobrych, unikalnych treści o tematyce finansowej, biznesowej, ekonomicznej to zapraszam do kontaktu. Posiadam w swojej bazie sporo niewykorzystanych treści, jak również zaplecze stron o tematyce biznesowo-finansowej. Mogę zaoferować Ci zarówno dobry copywriting, jak i gotowy content SEO wraz z podlinkowaniem Twoich stron z unikalnych artykułów, pisanych pod odwiedzających, a nie pod roboty wyszukiwarek. Teksty są unikalne i nakierowane na przekazywanie wiedzy / informacji.

Moje artykuły pisane są dużo staranniej niż teksty, które możesz przeczytać na blogu, który właśnie odwiedzasz 🙂 Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że bardzo często nie mam czasu ich nawet przeczytać po napisaniu. Zanim skończę pisać jeden wpis na bloga, wpada mi pomysł na kolejny, więc zaczynam go realizować zanim myśl mi gdzieś ucieknie. Korekty robię z opóźnieniem. Najczęściej w momencie, gdy chcę dodać lub zaktualizować zawarte we wpisie informacje. To tak dla ścisłości 🙂

Copywriting SEO z pomocą AI czyli Chat GPT i Dezgo w tandemie do pomocy

Bardzo często, a po napisaniu tego wpisu jeszcze częściej, zgłaszają się do mnie Klienci, którzy potrzebują tekstów na swoje zaplecze SEO z których linkują swoje strony i/lub łapią wejścia z długiego ogona. Zależy im przede wszystkim na ilości tekstów, bez konieczności optymalizacji pod SEO. Tu chodzi głównie o treści.

Mam i dla nich przygotowaną ofertę. Teksty przygotowuję z pomocą API Chat GPT, a zdjęcia (najczęściej 1-2 na artykuł) generuję przez API Dezgo AI, tak aby było unikalne. Dzięki temu, że gro pracy robi za mnie skrypt, to mogę na usługę zaoferować bardzo konkurencyjną cenę.

Zapytasz: w czym ten artykuł będzie lepszy od tego, który sam(-a) przygotujesz przy pomocy Chat GPT? Jasne, że w niczym. W końcu korzystamy z tej samej bazy. Ta konkretna oferta przygotowana jest dla osób, które potrzebują dużo tekstów, a nie mają czasu na ich przygotowanie. Złożenie artykułu liczącego powiedzmy 6000 czy 8000 ZZS, który będzie miał 4 nagłówki, to co najmniej 4 lub 5 zapytań do Chat GPT. Pierwszy w celu zaproponowania przez Chat nagłówków do artykułu. Chyba, że sami mamy na nie pomysł. 4 kolejne zapytania to wygenerowanie tekstu dla owych nagłówków. Jeśli jeszcze potrzebujemy grafiki to szukamy jej w darmowych lub płatnych bankach zdjęć, ewentualnie generujemy unikalne, gdy mamy dostęp do któregoś z AI. Tekst trzeba sformatować, zdjęcia dodać. To wszystko trwa. Jeśli potrzebujemy tylko 2-5 artykułów to możemy sobie poklikać. Niektórzy potrzebują jednak 20-50-100 artykułów i to regularnie.

Jeśli Ty również szukasz tekstów na stronę, czy to pod zaplecze to zapraszam do kontaktu.

Related Posts

copywriting - cennik za 1000 zzs (znaków ze spacjami)

Copywriting – Jaka cena za 1000 ZZS (znaków ze spacjami)

Jaka jest cena za 1000 ZZS tekstu? To pytanie bardzo często pojawia się zarówno w emailach, jak i w postach na grupach FB. Prawda jest taka, że…

automatyczny copywriting seo z chat gpt i AI

Copywriting AI czyli automatyczne tworzenie tekstów (artykułów)

Już wiesz, że jednym z tematów, którym się zajmuję w wolnych chwilach jest copywriting. Zarówno copywriting SEO, jak i ten klasyczny, kiedy teksty nie są optymalizowane pod…

Sztuczna Inteligencja (AI) tworzy dla nas logo – za darmo

Czy da się stworzyć przyzwoitej jakości logo dla firmy lub strony internetowej przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji np. Dall-e z ChatGPT lub Midjourney? Pora to sprawdzić. Wyniki oceńcie sami.

Co to jest TF i CF od Majestic?

Wskaźniki TF (Trust Flow) i CF (Citation Flow) od Majestic – czy mają znacznie?

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki wskaźników SEO, które systematycznie oblicza Majestic i tam też możesz te parametry sprawdzić. Są to jedne z najpopularniejszych wskaźników wśród osób zajmujących się…

Znaczenie trailing slash w SEO

Czy trailing slash na końcu adresu ma znaczenie?

Nie każdy z Was zastanawiał się nad tym problemem, choć na forach internetowych krążyły różne teorie na temat znaczenia tzw. trailing slash na końcu adresu internetowego.

kolejność linków w tekście

Czy pozycja linka w treści ma znaczenie?

To pytanie często pojawia się na grupach FB. Nie każdy z początkujących adeptów sztuki SEO ma czas i możliwości techniczne, aby wykonać odpowiednie testy, które odpowiedziałyby na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *